Tryb nocny

Telefon: +48 24 366 03 50
Faks: +48 24 366 03 60
Poczta:
 sosw2plock@poczta.onet.pl
ul. Lasockiego 14, 09-402 Płock 

 Lokalizacja na mapie

Wpisz szukane słowo

GWARANTUJEMY

Odlotowe lekcje
Skuteczną naukę
Bezpieczne otoczenie
Sympatyczną atmosferę

ZAPEWNIAMY

Pomoc każdemu potrzebującemu
Wsparcie psychologa i pedagoga
Opiekę w internacie
Opiekę świetlicową

OFERUJEMY

Świetnie wyposażone sale dydaktyczne
Atrakcyjne zajęcia dodatkowe
Pyszne domowe obiady
Wyjazdy integracyjne

Jedyny taki ośrodek w Polsce

Aktualności

THERMOMIX

    W marcu odbyły się dla młodzieży uczącej się w zawodzie kucharz mini-warsztaty kulinarne czyli wspólne gotowanie. Pod opieką przedstawiciela firmy Vorwerk p. Marzeny z wykorzystaniem Thermomixa TM6 gotowaliśmy, rozmawialiśmy o jedzeniu i degustowaliśmy. Zobaczyliśmy, jak działa aplikacja z przepisami i listą zakupów.                                                                                                                   
    Thermomix łączy w sobie różne funkcje, sieka, miksuje, blenduje, gotuje, miesza, podgrzewa, rozdrabnia, wyrabia, waży, ubija, emulguje. Bez problemu skruszy lód i zagniecie ciasto.                                
    Dzięki temu, że na Budżet Obywatelski głosowaliśmy więc urządzenie mieć będziemy, umożliwi młodzieży wykorzystanie potencjału kulinarnego. To inteligentne urządzenie jest źródłem niekończących się inspiracji kulinarnych i pozwala na kreatywne podejście do każdego dania. Można w nim przyrządzić wszystko — od najprostszych potraw po najbardziej zaawansowane dania.      

2 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

    2 kwietnia święto osób autystycznych obchodzimy. Z osobami autystycznymi się solidaryzujemy na niebiesko ubieramy, niebieskie puzzle układamy, na niebiesko klasy i ozdabiamy i niebieskie cukierki ze smakiem wcinamy! Foto-budkę posiadamy i zdjęcia na pamiątkę tego święta sobie z Wami pstrykamy😊 Tolerancji dzięki Wam się uczymy i bardzo Was wszystkich lubimy i cenimy !!!  

WIELKANOC

    Z okazji Świąt Wielkanocnych w naszej szkole uroczysty apel obejrzeliśmy, o tradycjach i symbolach wielkanocnych posłuchaliśmy, radosnych pieśni wielkopostnych w wykonaniu naszych uzdolnionych uczniów i nauczycieli wysłuchaliśmy, się wzruszyliśmy i gromkimi brawami naszych kolegów i koleżanki nagrodziliśmy😊 
    Życzymy Wam Kochani Dobrych i Wiosennych Świąt!!! Do zobaczenia😊

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

    ,, Witaj, wiosno!’’ 
Po smutnej zimie, przyszła nam wiosna, 
Młoda, rozkoszna, błoga, radosna, 
W całym swym blasku i majestacie, 
W swojej nadobnej, zielonej szacie. 

Antoni Kucharczyk ,,Wiosna’’     

    W naszej szkole świętowaliśmy dzisiaj pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji 21 marca był Dniem Bez Plecaka oraz Dniem Śmiesznych Kapci. W zabawie wzięli udział nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele. Wszyscy wykazali się niezwykłą inwencją twórczą. Przybory szkolne umieszczono w kolorowych koszykach, walizkach, reklamówkach i torbach, kartonach, a nawet we wiaderku z napisem ,,Odpady organiczne’’ . Na sali gimnastycznej przygotowano wiele atrakcji. Uczniowie wzięli udział w różnych konkursach, np. najśmieszniejsze kapcie, ,,zamiast plecaka’’, portret wybranego nauczyciela, wiosenny kapelusz. Młodzież mogła także wykazać się zdolnościami muzycznymi, biorąc udział w karaoke. Nauczyciele wychowania fizycznego nadzorowali różnorakie aktywności. Nie brakowało chętnych, aby sprawdzić swoje umiejętności w wioślarskim sprincie na dystansie 200 m, w teście pomiaru prędkości i czasu na dystansie 5 m. Uczniowie mieli także możliwość skorzystania z rewolucyjnego systemu świateł LED przeznaczonych do ćwiczeń. Wszyscy dobrze się bawiliśmy. Nie zabrakło słodkości i drobnych upominków. 

WIELKANOC TUŻ, TUŻ

    W związku ze zbliżającymi się, już dużymi krokami Świętami Wielkanocnymi, uczestnicy koła teatralnego, które prowadzone jest w naszej szkole, uczący się na co dzień języka niemieckiego, przygotowali kolejną już, kolorową, gazetkętematyczną pt.:,, Farbiges Ostern’’ - ,, Kolorowa Wielkanoc’’.
Zawisły na niej oprócz słownictwa- skojarzeń ze słowem ,,Wielkanoc’’ w języku niemieckim, krótkie życzenia świąteczne po niemiecku, ciekawostki - ,, Jak celebrowane są Święta Wielkanocne w Niemczech?’’, czy ,, Co Niemcy jedzą na Wielkanoc?’’,także piękne prace uczniów klas I-III Branżowej Szkoły I stopnia, przygotowane w związku z ogłoszonym przez Panią Kasię- nauczyciela języka niemieckiego, konkursem wielkanocnym.
    Wszystkie prace plastyczne zasługują na wyróżnienie. Jednakże ogłoszenie wyników nastąpi wkrótce😊Prosimy o chwilkę cierpliwości.

UWAGA! KULTURA!

    Uczniowie Szkoły Przysposabiającej na urokliwym, nowoczesnym i przezabawnym spektaklu teatralnym pt: „ Świniopas i garnuszek pełen expa” (według baśni Andersena i braci Grimm) w Kinie za Rogiem byli i się przednio ubawili i „ukulturalnili”J Spektakl z morałem młodzież licealna z  Zespołu Kreacji Teatralnej PIĘTKI przedstawiła i nam prawdziwą radość swym występem sprawiła. 
    Przedstawienie polecamy i gorąco do obejrzenia zachęcamy!!! Z młodymi aktorami sesję fotograficzną mamy i ją Wam przedstawiamy.  

ZAJĘCIA PROMOCYJNE

    Prawie 30 kandydatów do Branżowej Szkoły I stopnia nr 6 uczestniczyło w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach promocyjnych.  Obecni uczniowie szkół podstawowych z Płocka i Gostynina mieli okazję wziąć udział w zajęciach zawodowych w klasach o kierunkach piekarz, cukiernik, kucharz, pracownik pomocniczy gastronomii, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, fryzjer, pracownik pomocniczy fryzjera, mechanik pojazdów samochodowych, operator procesów introligatorskich. Podczas pierwszej części zajęć młodzież dowiedziała się jakie wiadomości i umiejętności może posiąść wybierając określony zawód.  W części warsztatowej kandydaci mieli możliwość min.  nauczenia się fantazyjnego składania ręczników w  jeden wybrany przez siebie wzór, wyrabiania i formowania ciasta na wyroby piekarniczo-cukiernicze, wykonywania kruchych ciasteczka, rurek z kremem oraz dekorowania deserów. Była również możliwość układania fryzur na główkach fryzjerskich, karbowania i prostowania włosów. Coroczne zajęcia promocyjne dają możliwość poznania nie tylko przyszłych nauczycieli i uczniów, ale także naszej bazy dydaktycznej, a ta jest nie tylko duża, ale też świetnie przygotowana. To wyróżnia nas od lat na tle innych szkół. Spotkania ze wszystkimi grupami przebiegły w przemiłej atmosferze. Mamy nadzieję, że pomogły w wyborze przyszłego kierunku kształcenia i we wrześniu powitamy nowych uczniów!  

KOŁO PLASTYCZNE - WISZĄCA OZDOBA

    Dnia 19.03.2024 odbyły się kolejne zajęcia z koła plastycznego. Nie zatrzymujemy się z ozdobami
wielkanocnymi, więc tym razem wykonaliśmy wiszącą ozdobę. Wykorzystać ją można do ozdobienia
okna w salonie , pokoju dziennym. Nasze ozdoby widoczne są na zdjęciach.

WYCIECZKA DO WARSZAWY

    Dnia 15.03.2024 r. uczniowie klasy II B, III B, III G i III H uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Sportu i
Turystki w Warszawie. Pierwsza część wizyty to zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem. Była to
niezwykła lekcja, która dostarczyła nam mnóstwo ciekawych informacji m.in. że Polacy po raz
pierwszy zadebiutowali na Igrzyskach Olimpijskich w 1924 r. w Paryżu zdobywając 2 medale – srebrny
i brązowy. Pierwsze złoto jakie zdobyli Polacy na IO to rok 1928 w Amsterdamie – tu Halina
Konopacka wywalczyła złoto w rzucie dyskiem. Kolejny ważny fakt jaki poznaliśmy to kiedy Polacy
wywalczyli najwięcej medali na IO był to rok 1980 w Moskwie, tu zdobyliśmy 32 medale, a
Paraolimpijczycy w tym samym roku wywalczyli, aż 75 złotych medali, 50 srebrnych, 52 brązowe.
Prócz typowych informacji z historii sportu, poznaliśmy ciekawostki takie jak, jaki rozmiar buta ma
Marcin Gortat – 54, a jego wzrost to 214 cm. Po zwiedzaniu udaliśmy się na lekcję edukacyjną i
warsztaty nt. „Pochodnia olimpijska” – tu dowiedzieliśmy się w jaki sposób rozpalany jest ogień
olimpijski na stadionie w Olimpii oraz jak przebiega sztafeta z płomieniem olimpijskim. Czy wiecie, że
każdy z nas może zgłosić się do takiej sztafety? Część praktyczna to warsztaty podczas, których
wykonywaliśmy projekt pochodni olimpijskiej. Naszą wycieczkę możecie obejrzeć na zdjęciach.
Serdecznie dziękujemy pracownikom Muzeum za wiele ciekawych informacji i ciekawostek.

OTWARTE SZKOLNE OBIEKTY SPORTOWE 2024

1 2 3 4 ... 6 7 8 9