Tryb nocny

Aktualności Stowarzyszenia

WARSZTATY KULINARNE "LEKKIE CIACHO"

     W dniu 22.01.br. uczniowie klas IIC, IID oraz IIIA wzięli udział w warsztatach kulinarnych z udziałem cukierni „Lekkie ciacho”. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, że słodkości mogą być zdrowe i pyszne oraz nauczyła się samodzielnie je wykonywać. Powstały, zatem kulki mocy, bakaliowe batoniki i krem czekoladowy. Zaangażowanie w pracę było bardzo duże, ale wymarzona była końcówka - degustacja. Pycha!!!

"TAJEMNICZY OGRÓD" W TEATRZE DRAMATYCZNYM

     21.01.2020r. uczniowie z klas IIC, II D i IIIA SSPdP wybrali się do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na sztukę pt. „Tajemniczy ogród”. Opowiada ona losy rozpieszczonej sieroty, Mary Lennox, która po śmierci rodziców zamieszkała u bogatego, ale pełnego goryczy, zdziwaczałego wuja. Jeszcze dziwniejszy jest jego dom, w którym często rozlega się czyjś płacz i znajdujący się w pobliżu domu ogród, do którego nikomu nie wolno wchodzić. Mary postanawia jednak odkryć przyczynę płaczu i dostać się do wnętrza tajemniczego ogrodu ...
Przedstawienie zrobiło na młodzieży duże wrażenie, bardzo im się podobało.
„Tajemniczy ogród” jest wzruszającą i ponadczasową opowieścią o mocy przyjaźni, a także o wszechpotężnej sile natury i przyrody. Polecamy spektakl tym, którzy go nie widzieli.

WARSZTATY "KREDKI"

     W poniedziałkowe przedpołudnie 20 stycznia 2020 roku klasy II D, II C pod opieką pani Mileny Jakubowskiej i Ilony Potyry oraz klasa III A pod opieką pani Iwony Durdasiak były w Zakątku Odkrywców, w Starym Boryszewie i brały udział w warsztatach ,,Kredki”. Warsztaty te dały młodzieży możliwość obcowania z niezwykłym światem barw. Uczniowie, czyli Młodzi Odkrywcy własnoręcznie wykonali kredki, które zaskakiwały nie tylko żywymi i pięknymi kolorami, ale także cudownymi zapachami. Spotkanie urozmaicił pokaz czarodzieja, który przeniósł wszystkich w zadziwiający świat magii. Podopieczni ze swoimi kredkami oraz uśmiechami na twarzach wrócili do szkoły pełni wrażeń i w doskonałych humorach.

ZAPROSZENIE

"JUMANJI: NASTĘPNY POZIOM"

     15 stycznia 2020r. uczniowie klas II C i II D pod opieką nauczycieli wybrali się do kina na film pt. „Jumanji: Następny poziom”. Ekranizacja prezentowała dalsze losy czworga nastolatków ocalałych z dżungli Jumanji, których poznaliśmy w przeboju „Jumanji. Przygoda w dżungli”. Tyle, że zasady gry zmieniły się diametralnie. Wszyscy zmuszeni byli do powrotu do świata Jumanji, by uratować jednego ze swych przyjaciół, któremu nie udało się opuścić gry. Nie spodziewali się jednak, że nic nie pójdzie zgodnie z ich oczekiwaniami. Przyszło im stawić czoła zagrożeniom i temu, co nieznane – od jałowych pustyń przez śnieżne szczyty gór. Tylko czy uda im się wyjść z najbardziej wciągającej gry świata?
Akcja filmu była wciągająca - chwilami zabawna, chwilami naprawdę przerażająca. A jednocześnie znaleźliśmy w "Jumanji" przesłanie, że nasze życie jest jak tytułowa gra - raz puszczone w ruch trwa, czy chcemy, czy nie. I żadnego ruchu nie można cofnąć, ani powtórzyć.

"BAŁWANKOWA KRAINA"

     Dnia 14 stycznia br. uczniowie klas II C, II D oraz III A wybrali się do Pracowni Działań Twórczych Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki - KOLOR i FORMA na warsztaty plastyczne. Na początku zajęć wychowankowie zwiedzili wystawę prac plastycznych dzieci i młodzieży pt. „Bałwankowa kraina”. Następnie pod okiem Pani Ani młodzież wykonywała własne bałwanki.
Bałwanki wychowankowie robili na stożku styropianowym, czapkę i ubranko wycinali z kolorowego filcu, nos wykonywali z czerwonego drucika, oczy doklejali, szaliczek z wstążki. Chętne osoby swoją pracę zdobiły również cekinami o różnych kształtach.
Twórczość z dodatkami pasmanteryjnymi niezwykle pobudziła wychowanków wyobraźnię i dała mnóstwo możliwości tworzenia - bałwanki wyszły przepiękne.
Samodzielnie wykonane ozdoby na pewno rozweselą wnętrza domu uczniów.

ZAKĄTEK ODKRYWCÓW

     W dniu 13 stycznia 2020r. uczniowie klas II C, II D i III A pojechali na wycieczkę do Zakątka Odkrywców, gdzie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Szef kuchni powitał nas osobiście i zaprosił na wspólne zabawy z muzyką, aby następnie wprowadzić młodzież w „świat wypieków”. Następnie wychowankowie zajęli miejsca na stanowiskach pracy. Kucharz przedstawił przepis na wyjątkowe Zakątkowe Ciasteczka. Każdy z uczniów brało udział w mieszaniu składników, ugniataniu ciasta i jego wałkowaniu oraz wykrawaniu przeróżnych kształtów za pomocą foremek. Dla podopiecznych była to świetna zabawa! Podczas pieczenia ciasteczek młodzież obejrzała pokaz magii! Było radośnie! Na zakończenie warsztatu każdy lukrował swój wypiek. Nie obyło się bez podjadania...Młodzież na koniec zajęć otrzymała oryginalną recepturę i będzie mogła upiec ciasteczka w szkole na zajęciach z gospodarstwa domowego lub domu.
Dziękujemy za ciekawe zajęcia i na pewno wrócimy tu za tydzień.

OZDOBY ŚWIĄTECZNE W PRACOWNI DZIAŁAŃ TWÓRCZYCH

     W grudniowe przedpołudnie 2.12.2019r. podopieczni Stowarzyszenia uczestniczyli w zajęciach plastycznych pt. ,,Ozdoba świąteczna’’ w Pracowni Działań Twórczych ,,Kolor i Forma’’ POKiS-u - Galeria Wisła.
,,Mikołaj z kubka’’ to pomysł na kreatywną pracę plastyczną w klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Ozdoby wykonywane przed świętami pozwoliły wychowankom stopniowo poczuć klimat nadchodzących dni pełnych wyjątkowych chwil, refleksji i czasu w rodzinnym gronie.
     Na początku zajęć uczniowie zostali zapoznani z etapami wykonywania ozdoby. Młodzież wycinała elementy z papieru. Później przyklejała brodę, ale tylko brzegi tak, aby reszta odstawała. Dzięki temu ich ,,mikołaj’’ był bardziej przestrzenny. Następnie buzię, wąsy, oczy i nos. Wąsy przyklejali tylko na środku, a brzegi wywijali. Oczka mogli przykleić kreatywne lub narysować. Kolejnym etapem było owijanie kubka czerwoną bibułą, tworząc dla ,,mikołaja’’ ubranko. Dolny brzeg ubranka zdobili tasiemką ozdobną. Na czubku czapki przykleili pompon, a poniżej dolny brzeg czapki.
     Końcowym etapem pracy na zajęciach było prezentowanie własnoręcznie wykonanej pracy na wystawce w pracowni.
Zajęcia plastyczne pobudziły młodzież do twórczego działania oraz ekspresji. Doskonaliły sprawność manualną i rozwinęły wyobraźnię poprzez wykonywanie ozdoby świątecznej.

SKANSEN OSADNICTWA NADWIŚLAŃSKIEGO

     W dniu 26 listopada podopieczni Stowarzyszenia uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Skansenu Osadnictwa Nadwiślańskiego – muzeum na wolnym powietrzu w Wiączeminie Polskim.
     Uczniowie z zaciekawieniem zwiedzili skansen, gdzie poznali początki osadnictwa olenderskiego oraz kultury ludowej. Przewodnik oprowadziła młodzież po zagrodach olenderskich, gdzie zobaczyli pamiątkowe meble Olendrów tj.: komody, kredensy, stoły, ławy, często malowane we wzory roślinne, a także narzędzia ciesielskie, sprzęt gospodarski- masielnice, prasy, kotły do wyrobu powideł buraczanych oraz beczki do przechowywania i transportu suszonych owoców. Ważnym punktem wycieczki dla podopiecznych było zwiedzanie kościoła, gdzie mieli możliwość podziwiania pięknej wystawy pt. ,,Osadnictwo olenderskie na Mazowszu’’ oraz budynku dawnej szkoły z wyposażeniem.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w pizzerii Laguna , gdzie wycieczkowicze pełni wrażeń po wycieczce skosztowali pysznej pizzy!

WARSZTATY "LEKKIE CIACHO"

     Dnia 25 listopada zarząd Stowarzyszenia zorganizował dla uczniów SSPdP wyjątkowe warsztaty pt. „Lekkie Ciacho”.! Warsztaty kulinarne z Paniami z cukierni nauczyły młodzież jak zdrowo i smacznie przygotować słodką przekąskę i deser. Było aromatycznie, ciekawie oraz pysznie!
Dziękujemy Paniom z „Lekkiego Ciacha” za świetną lekcję, przesympatyczną atmosferę i cenne porady.

WYSTAWA ORAZ ZAJĘCIA PLASTYCZNE

     W jesienną piękną pogodę podopieczni Stowarzyszenia brali udział w wyjściu do Pracowni ,,Kolor i Forma’’ działań twórczych Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Galerii Wisła. Na początku zajęć młodzież obejrzała wystawę na temat „Moja przygoda w muzeum’’. Następnie uczestniczyła w zajęciach plastycznych pt. ,,Worki na skarby”. Była to technika plastyczna - malowanie pastelami na tkanie według własnego pomysłu. Przepięknie ozdobione woreczki, uczniowie zabrali ze sobą do domu.
     Działania praktyczne sprawiły wychowankom dużą przyjemność, dały im możliwość samodzielnego badania, poszukiwania, odkrywania otaczającej ich rzeczywistości. Wizyta w pracowni przyczyniła się także do rozwoju u nich samodzielnego działania, myślenia oraz twórczości i kreatywności.
     Uczniowie zadowoleni z efektów swojej pracy, w dobrych humorach wrócili do szkoły!

1 2 3 4 5 6 7 8 9