Tryb nocny

Aktualności Stowarzyszenia

ŻYWE MUZEUM PIERNIKA W TORUNIU

     Dnia 28.04.2022 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Żywego Muzeum Piernika w Toruniu. Podczas wycieczki uczestniczyliśmy w warsztatach wypiekania piernika, a następnie zwiedziliśmy muzeum.
     Toruńskie Żywe Muzeum Piernika to pierwsza tego typu interaktywna placówka w Europie. Istnieje od 2006 roku i mieści się w samym centrum miasta – przy ulicy Rabiańskiej 9 – 199 kroków od pomnika Kopernika.
     Po przekroczenie bram muzeum odbyliśmy dwie podróże w czasie:
• Pierwsze piętro w magiczny sposób przeniosło nas do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej - poznaliśmy wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowaliśmy ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały.
• Drugie piętro Muzeum przedstawia manufakturę z początku XX wieku, którą zarządza rodzeństwo Rabiańskich. Zobaczyliśmy tam m.in. oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec, kolekcję woskowych form, a każdy chętny mógł ozdobić piernik lukrem, biorąc udział w warsztatach dekorowania prowadzonych przez artystkę malarkę.
     Po zakończeniu zwiedzania muzeum udaliśmy się na spacer po Rynku Staromiejskim w Toruniu podczas którego doszliśmy do pomnika Mikołaja Kopernika – słynnego lokalnego astronoma.
Toruń to przepiękne miasto, które mamy nadzieję, że niebawem znowu je odwiedzimy.

"EDUKACJA NA ZDROWO I WESOŁO"

     Dnia 1 pażdziernika 2021r. na terenie sklepu Auchan w Płocku odbyło się wręczenie czeku dla Stowarzyszenia Pomocna Dłoń przy SOSW nr 2 w Płocku na realizację projektu pt. ,,Edukacja na zdrowo i wesoło’’. Kwota pozyskana 29.626, 00 zł.
Głównym celem projektu jest edukacja osób niepełnosprawnych intelektualnie z zakresu prawidłowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia. W ramach projektu promujemy postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności.
Firma Auchan to dla nas bardzo ważny partner, który wspiera nas już od lat. Dzięki wielu wspólnym akcjom i otrzymanej pomocy jesteśmy w stanie nieprzerwanie troszczyć się o potrzeby osób z niepełnosprawnością intelektualną.

AKCJA WSPIERAJĄCA

     Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 2 w Płocku wraz ze Stowarzyszeniem ,,Pomocna Dłoń’’ włączył się do akcji wspierającej naszego absolwenta Sebastiana Stępkę, chorego na zwyrodnienie układu nerwowego z odkładaniem się żelaza do mózgu.
Celem zbiórki jest nowatorskie badanie enzymatyczne, rehabilitacja, specjalistyczna dieta oraz drogie suplementy. Zbiórka do puszki jest publiczna, zgłoszona w Ministerstwie Cyfryzacji i Administracji z nadanym numerem. Puszka znajduje się w sekretariacie naszej placówki.
,,Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby’’.
Zachęcamy do udziału w zbiórce uczniów, nauczycieli oraz rodziców.
Wszystkim z góry serdecznie dziękujemy za okazane serce!!!

"POMAGAMY JAK UMIEMY"

     A gdyby tak Święty Mikołaj przyszedł już w październiku?
     Z Rossmann Polska jest to możliwe. Bardzo dziękujemy za ogromne wsparcie, jednej z największych drogerii w Polsce. Dzięki akcji „Pomagamy jak umiemy” dziś otrzymaliśmy 40 000,00 złotych w produktach, na 13 paletach, z ich niezwykle szerokiego asortymentu!

CZWARTA EDYCJA PROGRAMU "POMAGAMY JAK UMIEMY"

     Trwa czwarta edycja programu „Pomagamy jak umiemy”. Od 13 marca klubowicze Rossmanna mogą wybierać organizację z całej Polski, której chcą przekazać zbierane podczas zakupów punkty. Pod koniec roku Rossmann zamieni te punkty na produkty warte 3,4 mln zł. Trafią one do 157 instytucji charytatywnych w kraju - między innymi do naszego Stowarzyszenia Pomocna Dłoń przy SOSW nr 2 w Płocku.
     Od 13 marca na stronie rossmann.pl/pomagamy jest dostępna lista wszystkich organizacji biorących udział w tegorocznej edycji „Pomagamy jak umiemy”.
     Już od początku roku klienci, pokazując podczas zakupów aplikację Rossmann PL zbierali na swoich kontach punkty. Teraz będą już mogli wybrać jedną z instytucji np. ze swojego regionu, albo z innej części Polski, której pod koniec akcji przekażą zgromadzane punkty. Rossmann zamieni te punkty na produkty: pieluchy, środki czystości, karmę. Na wybór organizacji charytatywnych klienci mają czas do 3 kwietnia.
     Jeśli ktoś przystąpi do Klubu Rossmann po 13 marca – nic straconego: będzie miał pełne 3 tygodnie na to, by wybrać „swoją” organizację. Jeśli klubowicz nie zdecyduje się na żadną konkretną instytucję, jego punkty przekazane zostaną jednej z organizacji z regionu, w którym najczęściej robi on zakupy.
     Im więcej osób wybierze daną instytucję, tym większą darowiznę ona otrzyma. 31 Października zakończy się zbieranie punktów. Wtedy zostaną podane kwoty, jakie przypadły na poszczególne instytucje. Zostaną one zamienione na dostępne w drogeriach produkty.
Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji „Pomagamy jak umiemy” i wsparcie naszego Stowarzyszenia.

"DOKTOR DOLITTLE" W KINIE HELIOS

     Uczniowie klas I c, I e i I h z opiekunami Branżowej Szkoły I Stopnia uczestniczyli w seansie filmowym Doktor Dolittle w kinie Helios. Fabuła filmu przeniosła młodzież w czasie i pozwoliła poznać fascynujące przygody doktora, który bardzo kochał egzotyczne zwierzęta, prowadził pustelniczy tryb życia. Kiedy jednak młoda królowa zapada na śmiertelną chorobę, doktor wyrusza w pełną przygód podróż, gdzie spodziewa się znaleźć lekarstwo dla królowej. W wyprawie towarzyszy mu uczeń oraz wesoła ferajna przyjaciół-zwierząt. Wyjście do kina było okazją do integracji młodzieży oraz ciekawego spędzenia wolnego czasu. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i pozytywnych emocji.

WARSZTATY KULINARNE W "LEKKIM CIACHU"

     Dnia 5 lutego po raz trzeci uczniowie klas IIC, IID oraz IIIA uczestniczyli w warsztacie kulinarnym, który prowadziła Pani cukierni „Lekkie Ciacho”. Podopieczni dzięki tym spotkaniom nauczyli się samodzielnie przygotowywać zdrowe słodycze bez cukru, glutenu i laktozy. Wykonane przekąski ( batony, kulki, czekolada ) były nie tylko piękne i smaczne, ale przede wszystkim zdrowe!

WALENTYKI TUŻ, TUŻ

     Walentynki tuż, tuż, nasza młodzież z klas II C, II D i III A uwielbia przygotowywać i wręczać kartki okolicznościowe. Dba o to, by były one kreatywne, różnorodne i zaskakujące. Tym razem postanowiła stworzyć wyjątkowe prace - papierowe, słodkie słoiki, pod kierunkiem Pani z Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS w Płocku. Taka laurka bez wątpienia spodoba się każdemu, ale może być również idealnym dodatkiem do prezentu.

WALENTYNKOWE ZAJĘCIA PLASTYCZNE

     Walentynki to doskonały czas, który przypomina nam o potrzebie wyrażania naszych uczuć względem drugiego człowieka. Zdarza się, że w codziennym życiu zapominamy powiedzieć drugiej osobie jak bardzo jest dla nas ważna. Dzień Świętego Walentego to najlepszy moment, aby przekazać naszym bliskim bądź przyjaciołom ile dla nas znaczą i za co ich cenimy. Przy okazji tego święta mieliśmy doskonałą okazję, aby przypomnieć uczniom co oznacza bycie dobrym przyjacielem, jak dzielić się dobrem i wzajemnie się wspierać. Chcąc należycie uczcić Dzień Zakochanych, 3.02.2020r. klasy IID, IIC oraz IIIA wybrały się na zajęcia plastyczne do Pracowni Działań Twórczych Kolor i Forma.
Podopieczni wykonali kartkę z motywem serca techniką artystyczną kolaż.
Polegała ona na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw (filcu, drobnych przedmiotów codziennego użytku itp.). Były one stemplowane, naklejane na papier i łączone z tradycyjnymi technikami plastycznymi.
Kartka walentynkowa wykonana Własnoręcznie z pewnością ucieszy osobę, która ją 14 lutego otrzyma jako najprostszy sposób na wyrażenie miłości, przyjaźni i solidarności.

INTEGRACYJNY BAL KARNAWAŁOWY

     Jak co roku w karnawale w naszym Ośrodku odbył się oczekiwany przez uczniów „Integracyjny Bal karnawałowy dla Płockich Szkół Specjalnych”. W tym dniu przenieśliśmy się do wielkiej krainy bajek. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu obok księżniczek, klaunów, piratów czy policjantów były także postacie z bajek. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce. Prowadzenie balu powierzono ,,Dj Radkowi’’, który nikomu nie pozwolił się nudzić. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców uczniowie mogli pobawić się ze szkolnymi kompanami, gośćmi a także rodzicami i nauczycielami. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach.
     Niespodzianką również były konkursy na ,,Najbardziej kolorowy strój’’ oraz ,,Króla i Królową Balu’’. Wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy, znalazło się również coś dla spragnionych, zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcie. Kiedy czas zabawy dobiegł końca wszyscy z żalem opuszczali salę. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, przybyłym gościom oraz rodzicom, a to było głównym celem tego balu.
     Serdecznie zapraszamy na kolejny bal karnawałowy już za rok!

1% - ROZLICZ SIĘ SERCEM

     Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, której działanie umożliwiają głównie środki z 1% podatku oraz darowizn. Aby dalej funkcjonować i pomagać osobom niepełnosprawnym potrzebujemy Państwa wsparcia. Gorąco prosimy i jednocześnie zachęcamy do przekazania 1% podatku dla. Stowarzyszenie Pomocna Dłoń przy SOSW nr 2 w Płocku
KRS 0000223510
Naszą Stowarzyszenie można wesprzeć nie tylko w czasie rozliczania PIT, ale przez cały rok: przekazując darowiznę na nr konta bankowego Bank Pekao S.A.
25124031741111001005075732
Niezbędne jest nam każde wsparcie finansowe.

WARSZTATY MISIOWE

     27 stycznia klasy IIC, IID oraz IIIA ze SSPdP wybrały się do Stróżewka, gdzie w Zakątku Odkrywców uczestniczyły w warsztatach misiowych. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jak krok po kroku stworzyć pluszowego misia. Samodzielnie wypchali, następnie zeszywali i na koniec ozdabiali misia według własnego pomysłu. Dodatkowymi atrakcjami, w jakich uczestniczyła młodzież, były zabawy ruchowe przy muzyce oraz pokaz brzuchomówstwa, podczas którego występ mądralińskiego misia, wywoływał wśród podopiecznych gromki śmiech.
     Uczniowie wrócili do szkoły bardzo zadowoleni, każdy ze swoim własnoręcznie wykonanym misiem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9