Tryb nocny

Aktualności Stowarzyszenia

WYCIECZKA DO MUZEUM SZLACHTY MAZOWIECKIEJ

     Dnia 16.05.2023r. podopieczni Stowarzyszenia pojechali na wycieczkę do Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Młodzież uczestniczyła w lekcji muzealnej pt. ,,Znaki Państwa polskiego - barwy narodowe’’. Celem lekcji było uzyskanie wiadomości na temat historii polskich barw narodowych, powstania godła polskiego oraz samodzielne wykonanie kotylionu oraz biało - czerwonej Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

WARSZTATY PLASTYCZNE, FILCOWANIE "NA SUCHO"

     We wtorek podopieczni Stowarzyszenia byli na warsztatach plastycznych, gdzie mieli możliwość rozpocząć swoją przygodę z filcowaniem “na sucho”.
Uczestnicy wykonali za pomocą specjalnych igieł różne wzory np. kwiaty, motyle itp. Zajęcia były cudowną zabawą i nauką.

WYCIECZKA DO DOMU PRACY TWÓRCZEJ "GRANICA"

     W ciepły majowy poranek, 8 maja podopieczni Stowarzyszenia pojechali na wycieczkę do Domu Pracy Twórczej ,,Granica'' w Kampinosie.
Młodzież uczestniczyła w zajęciach z frotażu , gdzie specjalnymi farbami do tkanin ozdabiała wiosenne torby. Wszyscy bawili się świetnie. Z toreb powstały fantastyczne i kolorowe prace. W czasie twórczej pracy młodzież dzieliła się ze sobą pomysłami. Później odbył się spacer po Puszczy Kampinoskiej, gdzie każdy uczeń pogłębił swoją wiedzę przyrodniczą.
Po wyczerpującym spacerze, wycieczkowicze skosztowali pyszne kampinoskie kiełbaski z grilla.

WARSZTATY PLASTYCZNE W PRACOWNI KOLOR I FORMA

     Dnia 25.04.2023r. podopieczni Stowarzyszenia uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Pracowni Kolor i Forma - galeria Wisła. Młodzież wykonywała mozaikę abstrakcyjną. Z figur geometrycznych mogli projektować i układać unikatowe wzory. Komponując mozaiki kształcili wyobraźnię przestrzenną oraz kreatywność, uwrażliwiali się na piękno oraz trenowali koncentrację.

"SZKOŁA MAGICZNYCH ZWIERZĄT" W KINIE HELIOS

     Dnia 24.04.2023r. podopieczni stowarzyszenia byli w kinie Helios na filmie pt. ,,Szkoła magicznych zwierząt’’. Ta szkoła skrywała tajemnicę! Kto miał szczęście, ten znalazł tam najlepszego przyjaciela na świecie: magiczne zwierzę, które potrafiło mówić…
Film to ciepła i zabawna opowieść o przyjaźni i dorastaniu. Polecamy!!!

PARK ROZRYWKI MANDORIA

     We wtorek 18 kwietnia 2023r. podopieczni Stowarzyszenia byli na wycieczce szkolnej w Parku Rozrywki Mandoria. Wychowankowie przeżyli wspaniałą przygodę! Mnóstwo atrakcji – wirujący galeon, labirynt, karuzele, zjeżdżalnia, łódki, ruchoma ławka, tor przeszkód. Uczniowie uczestniczyli również w dwóch warsztatach - wykonywanie lizaków i wybijanie monet pamiątkowych. Wszyscy bawili się doskonale, aktywnie spędzili dzień, pomagali sobie w przezwyciężaniu lęków. Wycieczkowicze wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

SEANS FILMOWY PT. "SKOŁOWANI"

     W poniedziałkowe przedpołudnie podopieczni Stowarzyszenia byli na seansie filmowym pt. „Skołowani”. To historia zabawna, ale momentami wzruszająca, opowiadająca o ważnych sprawach tj. niepełnosprawność i dość głęboko wchodzi w bohaterów, nie tracąc komicznego spojrzenia na życie.

CUKIERNIA SMACZNE BABKI

     Wtorkowe przedpołudnie 4 kwietnia, tuż przed świętami wielkanocnymi podopieczni Stowarzyszenia spędzili bardzo pracowicie w cukierni Smaczne Babki. Motywem przewodnim tej wizyty było upieczenie pysznych babeczek. Na początku wychowankowie rozpoznawali i nazywali przygotowane produkty, omawiali przybory potrzebne do wyrobu ciast, aż w końcu zabrali się do pracy. Kiedy babeczki były już gotowe uczniowie ozdabiali je według własnych pomysłów i fantazji. Wszystkim uczestnikom zajęcia cukiernicze przypadły do gustu. Pięknie przygotowane babeczki, podopieczni zabrali zapakowane do domu, aby wzbogaciły koszyczki wielkanocne.

WARSZTATY WIELKANOCNE W CIECHANOWIE

     Dnia 28.03.23r. podopieczni Stowarzyszenia pojechali na wycieczkę szkolną do Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie na warsztaty wielkanocne.
     Dużymi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne, a wraz z nimi pożegnanie postu, czasu wielkiej radości...Młodzież zapoznała się z tradycjami okresu Świąt Wielkiejnocy oraz wykonała ozdoby wielkanocnego stołu - własnoręcznie pisankę oraz koszyczek z papieru.

"WRÓŻKA ZĘBUSZKA" W KINIE HELIOS

     W dniu 14.03.23r. podopieczni Stowarzyszenia byli w kinie Helios na czarującej historii ciekawskiej Wróżki Zębuszki, która na dobre utknęła w świecie ludzi. Czy udało jej się powrócić do krainy baśni z upragnioną kolekcją mleczaków, przekonacie się, oglądając tę wyjątkową, pełną ciepła, humoru i magii opowieść o przyjaźni i poszukiwaniach własnego przeznaczenia.

DZIEŃ KOBIET

     8 marca to niezaprzeczalnie dzień, w którym odrobina słodyczy nie zaszkodzi żadnej kobiecie. Wyjątkowe święto, zasługuje na wyjątkową oprawę i tu zarząd Stowarzyszenia wyszedł z pomocną dłonią oraz inicjatywą, obdarowując nasze podopieczne słodkościami.

WARSZTATY PLASTYCZNE, KOLAŻ Z PRZEBIŚNIEGAMI

     W dniu 07.03.2023r podopieczni byli na warsztacie plastycznym w Pracowni Kolor i Forma. Pani Ania tym razem zaproponowała przygotowanie kolażu z przebiśniegami. W końcu te białe kwiatki to jedna z pierwszych oznak wiosny. Wychowankowie przystąpili do twórczego działania. Przy okazji przećwiczyli małą motorykę i koordynację wzrokowo - ruchową.

ASTERIKS I OBELIKS: IMPERIUM SŁOŃCA

     W dniu 28.02.23r. podopieczni Stowarzyszenia obejrzeli wielką, zaczarowaną przygodę – prawdziwy kocioł śmiechu i zaskakujących zdarzeń- film pt. " Asteriks i Obeliks: Imperium smoka".

KARTY WALENTYNKOWE TECHNIKĄ ORIGAMI

     Dnia 7.02.2023r. podopieczni Stowarzyszenia byli na zajęciach plastycznych w Pracowni Kolor i Forma w galerii Wisła. Na warsztatach uczniowie wykonywali kartkę walentynkową techniką origami.

"PIMI Z KRAINY TYGRYSÓW" W KINIE HELIOS

     Dnia 24.01.23r. podopieczni Stowarzyszenia ,,Pomocna Dłoń’’ pojechali do kina Helios w galerii Wisła na film pt. ,,Pimi z krainy tygrysów’’.
     Pewnej nocy osierocony Balmani uratował małą tygrysicę przed bezlitosnymi kłusownikami. Udało im się uciec i wyruszyć w długą, niebezpieczną podróż do magicznej świątyni - Tygrysie Gniazdo. W trakcie wędrówki przeżyli jedną z największych przygód życia: prawdziwą przyjaźń!

"KOT W BUTACH" W KINIE HELIOS

     Dnia 17.01.23r. młodzież udała się do kina Helios w galerii Wisła na film pt. ,,Kot w Butach”. Główny bohater wyruszył w podróż, aby odnaleźć mityczne "ostatnie życzenie", dzięki któremu odzyska swoje dziewięć żyć. Jakie przygody go spotkały, zobaczcie sami. Wybierzcie się do kina!

KRUCHE CIASTECZKA W CUKIERNI

     W dniu 31.01.2023r. podopieczni Stowarzyszenia udali się do Cukierni Smaczne Babki. Na zajęciach uczniowie przygotowali krok po kroku kruche ciasteczka, które później zdobili według własnego pomysłu. Było kreatywnie, różnorodnie i smacznie!

KOLOR I FORMA - ZAJĘCIA PLASTYCZNE

     Dnia 10.01.2023r. uczniowie SSPdP byli na zajęciach plastycznych w Pracowni Kolor i Forma - galeria Wisła.
Młodzież poznała technikę kolografii, gdzie wykonała prace plastyczną o tematyce zima.

1 2 3 4 ... 6 7 8 9