Tryb nocny

Aktualności Stowarzyszenia

"UWOLNIĆ POLY" W KINIE HELIOS

     Dnia 19.12.2022r. uczniowie SSPdP obejrzeli seans filmowy familijny pt. ,,Uwolnić Poly’’ w kinie Helios w galerii Wisła.
Film to mądra, pełna przygód historia z morałem, która dzieje się w latach 60. XX wieku. To opowieść o tym, jak ważne w życiu są: przyjaźń, akceptacja siebie nawzajem i wolność…Chcecie się więcej dowiedzieć o filmie, zapraszamy do kina!

KOLOR I FORMA - ZAJĘCIA W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

     Dnia 13 grudnia uczniowie SSPdP wybrali się do Pracowni Kolor i Forma w galerii Wisła, gdzie choinka z filcu była propozycją na edukacyjne zabawy w świątecznym klimacie.
     Podopieczni wykazali się dużą kreatywnością i bawili się dobrze! Własnoręcznie wykonane choinki zabrali do swoich domów, które oddadzą osobistego charakteru świątecznemu wystrojowi.

"WIELKI ZIELONY KROKODYL DOMOWY" W KINIE HELIOS

     W mikołajkowy dzień uczniowie SSPdP udali się do kina Helios na film pt. ,,Wielki Zielony Krokodyl Domowy’’, gdzie poznali głównego bohatera Lyla krokodyla, który pięknie śpiewał.
Film uświadomił nam widzom, że zwierzęta to żyjące, świadome istoty, zasługujące na szacunek i mające prawo do prowadzenia godnego życia.
Pamiętajmy, miłość do zwierząt wzbogaca nas, karmi i poprawia nasze zdrowie!

POMOCNIK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

     Mikołajki to radosny dzień. W tym dniu odwiedził nas pomocnik Świętego Mikołaja, który obdarował wszystkich uczniów SSPdP słodkimi prezentami. Uczniowie byli zachwyceni prezentami. Ten magiczny, mikołajkowy dzień upłynął w wesołym i radosnym nastroju.

WARSZTATY CUKIERNICZE Z OKAZJI MIKOŁAJEK

     Dnia 5.12.2022r. z okazji zbliżających się Mikołajek uczniowie SSPdP brali udział w warsztatach cukierniczych. Poznali zwyczaje i tradycje mikołajkowe. Następnie wychowankowie przeszli do zajęć praktycznych: wykonali cakesiclesy - świąteczne mikołaje z naturalnych składników. Nic nie smakuje lepiej niż samodzielnie przygotowane smakołyki!

"ŚWIĄTECZNE CUDA" W KINIE HELIOS

     Dnia 29.11.2022r. podopieczni Stowarzyszenia obejrzeli film familijny pt. ,,Świąteczne cuda’’ w kinie Helios.
Film przeniósł młodzież w czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i uświadomił im, że pomaganie innym przyczynia się do budowania dobrych relacji. Można powiedzieć, że im lepiej postępujemy, tym piękniejszy staje się świat…

MUZEUM ETNOGRAFICZNE W WARSZAWIE

     Dnia 22.11.2022r. uczniowie SSPdP pojechali na wycieczkę szkolną do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.
Podopieczni uczestniczyli w lekcjach edukacyjnych dotyczących stolicy Polski, poznali również zawody oraz atrybuty kucharza i piekarza.
Następnie wychowankowie przeszli przez wędrówkę tradycyjnych i różnorodnych smaków! Zajęcia odbywały się w profesjonalnie wyposażonej kuchni, połączonej z salą jadalną. Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki poznali wiele produktów, ich pochodzenie oraz właściwości. Nie tylko po to, by dowiedzieć się czegoś nowego, ale przede wszystkim by wspólnie przyrządzić proste potrawy (bułki śniadaniowe, pastę jajeczną) i ich skosztować. Warsztatom towarzyszyły opowieści o etnograficznych kontekstach jedzenia.
Wycieczka była cudowną podróżą w świat kuchni, która pozostanie podopiecznym na długo w pamięci!

"LIST DO M 5" W KINIE HELIOS

     Dnia 15.11.2022r. uczniowie SSPdP byli w kinie Helios w galerii Wisła na filmie pt. ,,Listy do M 5.".
Młodzież mogła zobaczyć świąteczne perypetie ulubionych bohaterów.
Film skupiał się na uniwersalnych wartościach, takich jak miłość, bliskość czy życzliwość, które obecnie są najistotniejsze. Warto wybrać się do kina…

WYJŚCIE DO PRACOWNI KOLOR I FORMA

     W dniu 7.11.2022r. uczniowie SSPdP uczestniczyli w wyjściu do Pracowni Kolor i Forma w galerii Wisła. Na zajęciach prowadząca Pani Ania przedstawiła młodzieży pojęcie grafiki jako jednej z podstawowych dziedzin sztuk plastycznych. Wyjaśniła termin monotypia oraz omówiła zasady wykonania matrycy i odbitki. Zwróciła uwagę na wyjątkowość odbitki w monotypii oraz na pewną przypadkowość efektu odbitki - co czyni pracę w monotypii ciekawą i twórczą. Tematem pracy było dowolne drzewo w monotypii, które występuje w otoczeniu człowieka.
Efektem końcowym była wystawa prac w szkolnej galerii.

RODZINNY PARK ROZRYWKI "ŚMIECHOMINEK"

     7 listopada uczniowie SSPdP pojechali na wycieczkę szkolną do Rodzinnego Parku Rozrywki „ Śmiechominek” w Secyminku.
Młodzież uczestniczyła w warsztacie kulinarnym pt. ,,Zdrowa pizza’’, dzięki któremu mogła sprawdzić swoje zdolności kulinarne, robiąc pizzę według wskazówek doświadczonych kucharek. Byliśmy z siebie dumni- pizze bardzo ,,młodym kucharzom’’ smakowały .
Wycieczka była świetną okazją, aby oderwać się od szkolnej rzeczywistości, pobyć razem na łonie natury. Dużą atrakcją dla podopiecznych było spotkanie ze zwierzętami. Oglądaliśmy i karmiliśmy kucyki: Żwirka i Muchomorka, kozy, alpaki i wielbłądzicę Matyldę. Nigdy nie zapomnimy tego żywego kontaktu z naszymi ,,przyjacielami’’. Pobyt w Parku pozostanie w naszej pamięci na długo!

"SMACZNA WYCIECZKA" W DOMU PRACY TWÓRCZEJ

     W słoneczny, ciepły poniedziałek uczniowie klas IIA, IIIA i IIIH wybrali się na „smaczną wycieczkę” do Domu Pracy Twórczej „Granica” w Kampinosie. Pobyt rozpoczęliśmy od świetnej zabawy, powtórzenia nazw warzyw i owoców, poznania ich zapachów i smaku. Wychowankowie samodzielnie obierali i kroili warzywa, owoce, ser czy kiełbasę na kawałki, po czym wszyscy usiedliśmy do stolików, gdzie każdy komponował i nadziewał na patyczki swoje ulubione składniki, tworząc pyszne oraz zdrowe szaszłyki. Praca zakończyła się degustacją, wszystkie szaszłyki zostały skonsumowane z apetytem. Przygotowanie dania dało podopiecznym wiele satysfakcji, uświadamiając im jednocześnie, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu.

SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

    W październikowy poniedziałek uczniowie SSPdP wybrali się na wycieczkę do Domu Pracy Twórczej „Granica” w Kampinosie. Tam wychowankowie uczestniczyli w spotkaniu z pszczelarzem. Pani przedstawiła wychowankom wiele ciekawych informacji o życiu pszczół, a także o pracy pszczelarzy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak bardzo pracowite są pszczoły i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Prowadząca opowiedziała o tym, jak powstaje miód. Ciekawą informacją było to, że istnieje wiele rodzajów miodu, które różnią się kolorem, smakiem i zapachem. Uczniowie usłyszeli również o zdrowotnych właściwościach miodu. Dużą atrakcją było oglądanie plastra miodu, stroju pszczelarza oraz przyrządów, których używa w codziennej pracy. Ponadto uczniowie mogli spróbować pysznego miodu i przymierzyć strój pszczelarza.
Pani zaprezentowała również metody wytwarzania świec woskowych. Po części teoretycznej podopieczni przeszli do części warsztatowej. Wychowankowie mogli sami wykonać świece, które później zabrali ze sobą do domu.
Wycieczkowicze wykazali duże zainteresowanie tematem. Spotkanie z pewnością na długo zostanie w ich pamięci.

"TEDI I SZMARAGDOWA TABLICA" W KINIE HELIOS

     W dniu 25 października uczniowie klas IC, IIB oraz IIIA byli w kinie Helios na animowanej komedii familijnej pt. „Tedi i szmaragdowa tablica”. Główny bohater Tedi marzy żeby zostać zauważonym i zaakceptowanym przez kolegów archeologów. Kiedy niechcący niszczy egipski sarkofag, ściąga na siebie i swoich przyjaciół klątwę. Uratowanie Mumii, Jeffa i Belzoniego zapoczątkował pełną akcji przygodę. Wraz z Sarą jego wierną towarzyszkę przemierzył pół świata, aby odwrócić klątwę Szmaragdowej Tablicy. Czy mu się to udało…. my już wiemy. Zapraszamy do kina, tam znajdziecie odpowiedź.

WE WTORKOWE PRZEDPOŁUDNIE W CUKIERNI

     We wtorkowe przedpołudnie (18.10.22r.) uczniowie klas: IC i 2B byli na warsztatach w Cukierni Smaczne Babki w Płocku. Na zajęciach własnoręcznie przygotowywali pyszną, witaminową sałatkę. Pani Anita przygotowała różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, mandarynki, kiwi, winogrona, arbuz, melon. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy ręce. Każdy dostał tackę, nożyk. Wychowankowie samodzielnie kroili i przyrządzali sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem.
Sałatka własnoręcznie zrobiona wyśmienicie podopiecznym smakowała.

"KING: MÓJ PRZYJACIEL LEW" W KINIE HELIOS

     W dniu 11.10.2022r. uczniowie z klas 1C i 2B wybrali się do kina Helios na film pt. „King: Mój przyjaciel lew”. To pełna przygód, humoru i wzruszeń opowieść o przebojowej nastolatce, jej odrobinę mniej rozgarniętym bracie i… małym lwiątku, których połączyła niezwykła przyjaźń.
Polecamy tą wspaniałą filmową przygodę.

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE W RACIĄŻU

     W dniu 3.10.2022 podopieczni Stowarzyszenia byli na wycieczce w Gospodarstwie Agroturystycznym „Sielanka” w Raciążu. Pobyt rozpoczęliśmy od spaceru przyrodniczego, gdzie młodzież pod okiem p. Marty uczyła się rozpoznawać rośliny jadalne występujące w sezonie jesiennym. Po spacerze zabraliśmy się do pracy - pieczenia pysznych ciasteczek pełnych niespodzianek. Były to płatki róży, chabra, nagietka. Zrobiliśmy też warianty: lawendowy z suszonym i żywym ziołem, miętowy a nawet pokrzywowy. Uczestnicy wykonali je od podstaw - wsypywali, wbijali i ugniatali. Wszystkie ciastka pomalowaliśmy cytrynowym lukrem własnoręcznie ukręconym. Ciasteczka cukiernicy zapakowali w woreczki, i zabrali do domu.

WARSZTATY CUKIERNICZE

     Dnia 19.09.22r. uczniowie klas przysposabiających uczestniczyli w warsztatach cukierniczych. Celem warsztatów było promowanie zdrowego trybu życia wśród uczniów, odkrywanie przed nimi nowych smaków i uświadamianie im zdrowych nawyków żywieniowych.

FINAŁ ZBIÓRKI

     W dniach 2-3.09.2022 r. w Centrum Handlowym Auchan w Płocku odbyła się zbiórka artykułów szkolnych, dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocna Dłoń przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Płocku.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom. Udało się zebrać : 10 op. ołówków, 8 op. długopisów, 2 szt. piórników, 22 szt. klej, 386 szt. zeszytów, 2 szt. nożyczek , 2 op. bibuły, 4 szt. linijek, 29 op. kredek, 3 op. plasteliny, 7 op. farb plakatowych, 2 op. farb akwarelowych, 3 szt.- pędzili, 17 op. mazaki, 8 szt. bloków, 6 szt.- temperówki, 4 zakreślacze, 2 worki na kapcie.
Dziękujemy za życzliwość i zaangażowanie wszystkim wolontariuszom.

1 2 3 4 ... 6 7 8 9