SPORT TO ZDROWIE

007    W ostatnim czasie do szkolnej siłowni zakupiono nowy sprzęt sportowy:
    - bieżnia elektryczna pozwala na trening z maksymalną prędkością 20km/h i kątem podbiegu aż do 15%. Dodatkowymi gadżetami, urozmaicającymi bieżnię są głośniki z możliwością podłączenia własnego MP3, uchwyty na butelki z wodą, pomiar tętna, wiatrak i przyciski szybkiego wyboru prędkości i nachylenia.
    - orbitrek magnetyczny Kettler. Na tym urządzeniu ciało pracuje w sposób anatomiczny, czyli zgodny z naturalnymi płaszczyznami ruchu. Zapobiega to powstawaniu przeciążeń w stawach i kręgosłupie.
    - rower poziomy Kettler który pozwala na ćwiczenia osobom z mniejszą sprawnością fizyczną. Posiada komputer z wbudowanymi programami treningowymi i jest bezpieczną formą treningu.
    - wioślarz magnetyczny Concept2 Model D.  Trenując na ergometrze w sposób wydajny i funkcjonalny trenujemy całe ciało. Innowacyjna konstrukcja koła zamachowego pomaga zminimalizować hałas przy jednoczesnej maksymalizacji jego wpływu na płynność wiosłowania. Dzieje się tak dzięki specjalnemu amortyzatorowi, który kontroluje każdy ruch. Model ten wyposażono w monitor PM5.
    Urządzenia te wykorzystywane  są zwykle do treningu cardio, który  usprawnia pracę układu krążenia i zwiększa wydolność. Ponadto spalimy  na nich tkankę tłuszczową (półgodzinna sesja treningowa pozwala spalić od 300 do 500 kcal.) Regularny trening przyczyni się do poprawy samodyscypliny, samopoczucia, zwiększenia siły i wytrzymałości mięśniowej, redukcji tkanki tłuszczowej, wzmocnienia serca, wzmocnienia układu kostnego i odpornościowego, opóźnienia się procesów starzenia oraz zmniejszeniu się ryzyka występowania urazów.
    Pozyskany sprzęt pozwoli dodatkowo uatrakcyjnić zajęcia wychowania fizycznego jak i pozalekcyjne formy aktywności ruchowej.
    Zakup w/w sprzętu zrealizowany został z środków własnych Szkoły oraz grantu uzyskanego w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego miasta Płocka.

  • 001
  • 002
  • 003
  • 004
  • 005
  • 006
  • 007

logo