FINAŁY TUŻ TUŻ!!!

    Powoli dobiega końca  e-sportowy turniej w grę FIFA.  Rozgrywki grupowe toczyły się w dwóch kategoriach :  Mistrzostwa Świata oraz Ekstraklasy i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Faza grupowa dostarczyła nam wielu emocji i wyłoniła uczestników półfinałów.
    Już teraz zapraszamy wszystkich na mecze finałowe , które odbędą się 17 stycznia o godzinie 15.30. Dla zwycięzców przewidziane są cenne nagrody, a dla wszystkich uczestników dyplomy  oraz poczęstunek.
Przypominamy, że projekt finansowany jest w ramach grantu Moje Miejsce na Ziemi  „ Sportowy Płock” przyznanego przed Fundację Orlen Dar Serca.

 • 001

PODRÓŻE DO WIEDZY !!!

   Mamy wspaniałe wieści dla naszych podopiecznych udało nam się dopełnić wszystkich formalności i właśnie rozpoczynamy realizację projektu „ Podróże do wiedzy”. To wszystko za sprawą dotacji w kwocie 6 000 zł przyznanej nam przez Fundację Fundusz Grantowy Dla Płocka. Poniżej znajdziecie wszystkie zaplanowane działania w ramach naszej inicjatywy:
Plan filmowy dla zwiedzających Warszawa
Muzeum Powstania Warszawskiego Warszawa
Przewodnik po muzeum Warszawskim
PGE Giganty mocy Bełchatów
Muzeum dla dzieci w Państwowym muzeum etnograficznym w Warszawie- barter, płacidło, moneta
Muzeum dla dzieci w Państwowym muzeum etnograficznym w Warszawie- Wełna, len, jedwab
Muzeum dla dzieci w Państwowym muzeum etnograficznym w Warszawie- etnobotanika - świat roślin
Centrum nauki Kopernim Warszawa
Karmelowa kraina w Bydgoszczy
Dom legend Toruńskich
Bunkier Wisła w Toruniu
Żywe muzeum piernika w Toruniu
Park wodny Pluski

 • 001

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W FUTSALU

Ogólnopolski Turniej Dziewcząt i Chłopców w Futsalu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni – Razem”
Płock 23/25-11-2018

Organizatorzy
a)    Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”
b)    Uczniowski Klub Sportowy „Lasotczak”

Współorganizatorzy
a)    Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy nr 2 w Płocku

Sponsor Główny

Polski Koncern Naftowy ORLEN SA

Zaproszeni Goście
•    Wioletta Kulpa – Kierownik Sponsoringu Społecznego i CSR PKN ORLEN
•    Dariusz Mosakowski - Prezes ZSS „Sprawni-Razem”
•    Sławomir Kamiński – Trener Kadry Piłki Nożnej ZSS „Sprawni-Razem”

    W dniach 23/25-11-2018 w Płocku odbył się Ogólnopolski Turniej Dziewcząt
i Chłopców w  Futsalu  ZSS „Sprawni Razem”, który był organizowany Przez Uczniowski Klub Sportowy „Lasotczak” z siedzibą przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym Nr 2 w Płocku. Zawodnicy, którzy skorzystali z naszego zaproszenia zostali zakwaterowani w internacie Ośrodka, Willi Noclegowej „Loqus”, Hotel „1”. Internat Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 2 przyjął zawodników w doskonale urządzonych pokojach oraz otoczył miłą i rodzinną atmosferą. Mecze Turniejowe rozgrywane były w gościnnych progach Hali Sportowej przy SOSW Nr 2 oraz Sportowo widowiskowej przy Szkole Nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku. Każda z przyjezdnych drużyn a zgłosiło się ich aż sześć do turnieju dziewcząt i osiem do turnieju chłopców korzystały z przygotowanego transportu, który dowoził je na miejsce rozgrywek z miejsca zakwaterowania (Willa „Loqus”, internat SOSW Nr2, Hotel 1). Obiekty na których rozgrywane były Turnieje, zostały wybudowane
w ostatnich kliku latach przed Mistrzostwami, tak więc zaplecze sportowe było nowe, bez wad i usterek budowlanych. Płock już od wielu lat jest organizatorem turnieju w Futsalu tak więc znajomość obiektów sportowych była dla zawodników powodem do zadowolenia oraz zmniejszeniem przedmeczowego stresu, który towarzyszy także i młodym sportowcom. Każdy uczestnik starał się zaprezentować z jak najlepszej strony co można było zauważyć już podczas pierwszych gier. Na Mistrzostwa do Płocka zostały zaproszone najlepsze drużyny wojewódzkie.  Każda z drużyn miała również możliwość zrobienia sobie profesjonalnych zdjęć, zarówno w trakcie gier jak i  podczas dekoracji.

Głównym sponosrem Ogólnopolskiego Turnieju w Futsalu ZSS „Sprawni-Razem” był Polski Koncern Naftowy Orlen SA w ramach akcji „Orlen dla Płocka”

Ogólnopolski Turniej w Futsalu ZSS „Sprawni-Razem” odbył się dzięki finansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie.

Ogólnopolski Turniej w Futsalu ZSS „Sprawni-Razem” odbył się także dzięki środkom pozyskanym z Urzędu Miasta Płocka.


Imprezę w Płocku koordynowali; Krzysztof Podraska, Paweł Śpiegowski, Krzysztof Siudziński
 
W Turnieju wzięły udział następujące drużyny:
Chłopcy
1.    Mazowieckie
2.    Małopolskie
3.    Zachodniopomorskie
4.    Dolnośląskie
5.    Pomorskie
6.    Kujawsko-pomorskie
7.    Wielkopolskie
8.    Śląskie
Dziewczęta
1.    Mazowieckie
2.    Mazowieckie II
3.    Wielkopolskie
4.    Pomorskie
5.    Kujawsko-pomorskie
6.    Zachodniopomorskie

    Wszystkie mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym. Podczas odprawy trenerów została rozlosowana kolejność drużyn. Poziom gier był bardzo wyrównany i dopiero ostatnie mecze dawały jasną sytuację, które drużyny mogą cieszyć się z upragnionego miejsca na Podium. W przerwie między meczami odbyło się uroczyste otwarcie Turnieju podczas, którego została dokonana prezentacja wszystkich drużyn. Zawodnicy z godnością i w skupieniu wysłuchali hymnu państwowego. Podczas gier, wśród chłopców nie było widać wyraźnego faworyta do końcowego zwycięstwa aczkolwiek wysoką formę prezentowali zawodnicy województwa Mazowieckiego. Wśród drużyn żeńskich prym wiodła ekipa z Pomorskiego. Ceremonia zakończenia Turnieju odbyła się w dwóch etapach. Najpierw zostały nagrodzone drużyny żeńskie a później męskie. W ceremonii zakończenia wzięli udział zaproszeni goście wśród których znaleźli się między innymi Pani Wioletta Kulpa reprezentująca głównego sponsora Turnieju czyli PKN ORLEN, Pan Dariusz Mosakowski prezes ZSS Sprawni - Razem”, Pan Sławomir Kamiński trener Kadry piłki nożnej ZSS Sprawni-Razem”, Pan Robert Kowalski Dyrektor SOSW Nr 2 w Płocku. Podczas ceremonii zakończenia Turnieju i dekoracji nie zabrakło wzruszeń ani też okrzyków radości. Na zawodników z miejsc 1-3 czekały pamiątkowe puchary, medale oraz upominki
o charakterze sportowym.  Wszystkie drużyny zostały nagrodzone za udział w Turnieju okolicznościowymi dyplomami oraz zestawami upominków. Dodatkową nagrodą dla uczestników turnieju było wspólne wyjście na mecz piłki ręcznej w ramach ligi mistrzów, który aktualnie rozgrywany był w Płocku pomiedzy drużynami Orlen Wisła Płock i Abanca Ademar z Hiszpanii.  Podobnie jak w latach ubiegłych wszystkie drużyny zadeklarowały powrót na mistrzostwa w przyszłym roku, gdyż jak mówili „w Płocku czują się najlepiej, panuje bardzo miła atmosfera, są doskonałe warunki lokalowe, jest serwowane przepyszne jedzenie a także bardzo profesjonalnym zapleczem sportowe przeznaczonym do tego typu rozgrywek”.
 
Klasyfikacja końcowa
Chłopcy
023
1.    Mazowieckie
2.    Dolnośląskie
3.    Śląskie
4.    Kujawsko  - pomorskie
5.    Małopolskie
6.    Pomorskie
7.    Zachodniopomorskie
8.    Wielkopolskie

Najlepszy zawodnik – Dominik Plewniak Filipowicz  (Dolnośląskie)
Najlepszy strzelec – Mateusz Wojdyna  -  (Mazowieckie)
Najlepszy bramkarz  - Mateusz Łabecki -  (Mazowieckie)

Dziewczęta
024
1.    Pomorskie
2.    Mazowieckie
3.    Wielkopolskie
4.    Mazowieckie II
5.    Kujawsko – pomorskie
6.    Zachodniopomorskie
Najlepszy zawodnik – Adrianna Hofman  - Wielkopolskie
Najlepszy strzelec – Natalia Babińska  -  (Pomorskie)
Najlepsza bramkarka  - Aleksandra Skopińska -  (Wielkopolskie)

 • 001
 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 006
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010
 • 011
 • 012
 • 013
 • 014
 • 015
 • 016
 • 017
 • 018
 • 019
 • 020
 • 021
 • 022

„WYCHOWANIE PRZEZ SPORT KSZTAŁTUJE WZOROWE CHARAKTERY”

    W bieżącym roku kalendarzowym Uczniowski Klub Sportowy „Lasotczak” realizuje kolejną edycję działania  pod tytułem „Wychowanie przez sport i rekreację” W ramach tego projektu podopieczni UKS „Lasotczak” już od kwietnia 2018 uczestniczą w regularnych zajęciach z zakresu gier zespołowych takich jak piłka nożna dziewcząt i chłopców, piłka siatkowa, piłka koszykowa. Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu przez dwie godziny z podziałem na dyscypliny. W okresie wakacyjnym odbył się 10-cio dniowy obóz sportowy w Murzasichle. W najbliższych dniach zostanie zorganizowany Ogólnopolski Turniej w Futsalu ZSS „Sprawni-Razem” Dziewcząt i Chłopców w którym to wezmą udział najlepsi zawodnicy „Lasotczaka” Uczestnictwo w zajęciach, pobyt na obozie przygotowawczym a teraz zbliżający się turniej to podsumowanie bardzo ciężkiej pracy jaką wykonali zawodnicy Klubu. Program realizowanego projektu jest skonstruowany pod kątem przygotowania fizycznego i motywacji młodzieży do uprawiania sportu oraz aktywnego, zdrowego stylu życia, jak również poznania nowych dziedzin sportu oraz odkrywania i  rozwijania nowych pasji. Miał i ma spowodować, że uprawianie sportu będzie doskonałą zabawą we wspaniałej atmosferze a zarazem będzie kolejnym etapem w życiu. Realizacja zadań ujętych w projekcie ma na celu:  rozbudzanie zainteresowań, rozwijanie indywidualnych uzdolnień zawodników, wspomaganie harmonijnego rozwoju psycho-fizycznego, umiejętność aktywnego spędzania wolnego czasu,  uwrażliwienie na piękno przyrody oraz utrwalanie właściwych postaw i zachowań. Aktywne uczestnictwo w działaniach objętych projektem pozwoliło młodzieży na prezentację własnych umiejętności, wpłynęło korzystnie na budowanie pozytywnego obrazu siebie, przyczyniło się do niwelowania uczucia nieśmiałości i izolacji, sprzyja integracji. Głównym sponsorem działania „Wychowanie przez sport” jest Polski Koncern Naftowy ORLEN w ramach akcji „Orlen dla Płocka”

 • 001
 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 006
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010
 • 011
 • 012

INFORMACJA

orlen

Polski Koncern Naftowy SA jest głównym sponsorem zadania realizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy "Lasotczak"
pt. "Wychowanie przez sport i rekreację"