„KOT W BUTACH”

    W dniu 12 czerwca 2015r. dziesięcioro podopiecznych Stowarzyszenia ,,Pomocna Dłoń’’ przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Płocku obejrzało spektakl pt. „Kot w butach”.
    Przedstawienie było opowieścią o przyjaźni i pielęgnowaniu marzeń. Stary młynarz przed śmiercią podzielił swój majątek między trzech synów. Najmłodszy z nich dostał tylko kota. Niezrażony niesprawiedliwym podziałem wyruszył w świat, ale jak to w bajkach bywa: kot wcale nie był zwykłym kotem. Tytułowy bohater po otrzymaniu butów od nowego pana postanowił odmienić jego los i pomóc w spełnieniu najskrytszych marzeń. Kiedy chłopak zapragnął poślubić królewnę, Kot pomógł  mu osiągnąć cel.   
    Przedstawienie było piękne i zachwyciło naszych wychowanków:  atrakcyjna gra świateł, wciąż zmieniające się dekoracje, cudowna muzyka. Wyjście do teatru wzbudziło w nas wiele pozytywnych, o czym świadczyły uśmiechy i  komentarze po zakończonym przedstawieniu.

  • DSCN1124
  • DSCN1126
  • DSCN1131

W MUZEUM MAZOWIECKIM

    W piątek 15 maja 2015r. podopieczni Stowarzyszenia Pomocna Dłoń wybrali się do Muzeum Mazowieckiego w Płocku w ramach cyklu wyjść pt. ,,Muzea płockie''. Młodzież miała okazję zobaczyć secesyjny wystrój apartamentów z przełomu XIX i XX wieku tj. salonu, sypialni, gabinetu, pokoju dziecięcego oraz jadalni. Podopieczni podziwiali  nadzwyczaj ciekawe eksponaty, znajdujące się w każdym pomieszczeniu. Pani przewodniczka opowiadała nam interesujące historie, związane z czasami, kiedy na świecie nie było telewizorów, telefonów, radia itp. Młodzież z zaciekawieniem słuchała opowieści na temat dawnych zwyczajów, sposobów rozrywki i codziennego życia ludzi.
    Wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń! Wyjście uważamy za bardzo udane!

  • DSCN0784
  • IMG_20150515_102457(0)
  • IMG_20150515_102836
  • IMG_20150515_103221
  • IMG_20150515_103310

 

„JAŚ I MAŁGOSIA”

DSC00988    Dnia 27 kwietnia 2015r. podopieczni Stowarzyszenia ,,Pomocna Dłoń'' byli w Teatrze Dramatycznym na pełnej czaru oraz emocji opowieści o Jasiu i Małgosi!
       Historia o perypetiach zagubionego w lesie rodzeństwa, które wpada w ręce Baby Jagi kończy się szczęśliwie, sprawiedliwie. Pokazała naszym podopiecznym, jak niewinność oraz dobro wygrywa ze złem. Odwaga, zaradność oraz pomysłowość Jasia i Małgosi dodała wychowankom otuchy. Wpłynęła korzystnie na poczucie własnej wartości, wiarę we własne siły. Przykład kuszącego domku ze słodkich pierników, który okazał się pułapką, nauczył ostrożności. Fantastyczny, cudowny świat baśni wpłynął pozytywnie na wyobraźnię podopiecznych, wzbudził poczucie sprawiedliwości świata.
     Kontakt młodzieży ze sztuką przebiegał w rodzinnej, pełnej radości atmosferze!

"NIEPEŁNOSPRAWNI MIŁOŚNICY KULTURY"

    Z nieskrywaną radością informujemy, że Stowarzyszenie ,,Pomocna Dłoń'' otrzymało dotację z Urzędu Miasta Płocka w kwocie 5338,00 zł na realizację zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w roku 2015r. pt. ,,Niepełnosprawni miłośnicy kultury’’. Adresatami zadania są osoby niepełnosprawne intelektualnie w stopniu umiarkowanym, znacznym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi  w wieku od 16 do 24 lat,  zamieszkałe na terenie miasta Płocka. Projekt obejmuje między innymi: udział w spektaklach teatralnych oraz cykl wyjść do „ Muzeów płockich’’. Nasza młodzież będzie miała możliwość poznawać rzeczywistość przez pryzmat sztuki podczas działań plastycznych, zabawy.