Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń"

3 1

NOVEKINO PRZEDWIOŚNIE

    NoveKino Przedwiośnie w Płocku wraz z Fundacją Pomoc Autyzm ma przyjemność zaprosić młodych widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im seanse kinowe. Zapraszamy także innych widzów, którzy z powodu swoich trudności z odbiorem otaczającego świata, chcieliby skorzystać z takich dostosowanych spektakli. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo.
    Najbliższe spotkanie odbędzie się 29 września o godz. 10:00. W ramach Kina Przyjaznego Sensorycznie zaprezentujemy animację „Sekretne życie zwierzaków domowych 2" dubbing.Ceny biletów zgodne z cennikiem kina.
    „Sekretne życie zwierzaków domowych 2” - W życiu teriera Maxa zmieniło się wiele. Jego pani wyszła za mąż i wychowuje małego Liama. Max jest tak zaangażowany w opiekowanie się Liamem, że aż nabawił się tiku nerwowego. Podczas wyprawy na wieś, Max i Duke - jego przyszywany brat oraz przyjaciel, poznają krowy - wegetarianki, gościnne lisy, a także przerażającego indora. Na szczęście Max otrzymuje wsparcie od miejscowego psa - Koguta, który pokazuje mu, że dobre życie to więcej luzu, także dla Liama. Wydobywa też z Maxa samca alfa. Tymczasem kotka Chloe odkryła radość z codziennych kocich drzemek, a w życiu szpica miniaturowego Bridget doszło do małej komplikacji. Kiedy Max wyjeżdżał na wieś, powierzył jej ukochaną zabawkę. Tyle, że zabawka wypadła z łap Bridget i teraz znajduje się w apartamencie pewnej kociary, która wychowuje dziesiątki kotów. Aby odzyskać zabawkę, Bridget musi stać się... kotem. Pomoże jej w tym Chloe. Nieco szalony, choć niezwykle słodki króliczek, Tuptuś odkrywa zaś w sobie superbohatera (takie kostiumy zakłada mu jego pani, Molly). Kiedy jednak nieustraszona Shih Tzu Daisy zabiera go w niebezpieczną misję, okazuje się, że nie szata zdobi... królika.
    Podczas seansu światła są przyciemnione, a nie zgaszone całkowicie, by nie budzić lęku, a także by zmniejszyć kontrast między jasnością wyświetlanego na ekranie obrazu a resztą otoczenia. Dźwięk jest nieco przyciszony, by nie ogłuszał osób nadwrażliwych. Przed pokazem nie będą wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów. W trakcie seansu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy– można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali, itp. Wejście i wyjście na salę będzie odbywać się tą samą drogą, co zmniejszy lęk przed nowym miejscem oraz ułatwi poruszanie się w przestrzeni kina. Rodzice nie muszą już czuć się nieswojo w kinie, kiedy ich dziecko całym sobą raduje się z filmu.
    Ponieważ wiele dzieci/osób ze spektrum autyzmu jest na różnego rodzaju dietach, dlatego do kina można przynieść ze sobą własne, przygotowane przez rodziców przekąski.
    Celem naszego działania jest zwiększenie dostępu do kultury i kina dla osób z trudnościami w zakresie przetwarzania sensorycznego. Seanse przyjazne sensorycznie mogą być okazją zarówno do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, jak również do rozwijania zainteresowań i poznawania nowych osób.

 • 001

ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW SZKOLNYCH

    W dniach 9.08 – 10.08.2019r. w Sklepie Auchan Płock odbyła się zbiórka artykułów szkolnych dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocna Dłoń przy SOSW nr 2 w Płocku.
    Przed nowym rokiem szkolnym 2019/2020 kupujący chętnie otworzyli serca i portfele. Dzięki ofiarności klientów, wyniki zbiórki przedstawiają się następująco: zeszyty (947szt.), kredki (65 opak.), mazaki (20 opak.), farby ( 46 opak.), ołówki (139 szt.), długopisy (480szt.), bloki (150 szt.),kleje (30 opak.), plastelina (35opak.), gumki, nożyczki, temperówki, zakreślacze , piórniki oraz plecaki (3szt.).
    Bardzo dziękujemy pracownikom sklepu Auchan za pomoc i przychylność w zorganizowaniu zbiórki. Nasze podziękowania kierujemy również do specjalnej grupy wolontariuszy, którzy pomagali nam przy technicznej obsłudze zbiórki.
    Przekazujemy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupionymi artykułami szkolnymi. Hojność ofiarodawców przerosła nasze oczekiwania, dziękujemy.

 • 001
 • 002
 • 003

ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW SZKOLNYCH

    W dniach 9.08 – 10.08.2019r. w Centrum Handlowym Auchan Płock odbędzie się zbiórka artykułów szkolnych dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, podopiecznych Stowarzyszenia Pomocna Dłoń przy SOSW nr 2 w Płocku. Zarząd Stowarzyszenia wspólnie z Auchan Płock zaprasza do włączenia się do akcji.
    Do ustawionych przed kasami oznakowanych koszy można będzie wkładać wszelkie artykuły, które potrzebne są uczniom do nauki w szkole: zeszyty, bloki, długopisy, kredki, flamastry, przyrządy geometryczne, papier kolorowy, notesy a kto może – i same plecaki.
    Z zebranych artykułów będą kompletowane wyprawki szkolne dla podopiecznych naszego Stowarzyszenia, z najbardziej potrzebujących i wielodzietnych rodzin.
    Czekamy na Państwa w piątek w godzinach  12.00 – 20.00 oraz w sobotę w godzinach 10.00 – 20.00.

 • 001
 • 002

W MUZEUM ARCHEOLOGICZNYM I ETNOGRAFICZNYM W ŁODZI

    Dnia 28 maja 2019 roku podopieczni Stowarzyszenia wraz z nauczycielami pojechali na wycieczkę szkolną do Muzeum Archeologicznego  i Etnograficznego w Łodzi.
    Zwiedzanie Muzeum wychowankowie rozpoczęli od obejrzenia prezentacji multimedialnej, z której dowiedzieli się,  jak dawniej żyli i wyglądali ludzie oraz ich domy, miejsce pracy, ubiór, biżuteria.
    Następnie młodzież uczestniczyła w warsztacie zatytułowanym "Piękno i prostota - o biżuterii pradziejowej". Projektowała oraz samodzielnie wykonywała ozdoby z gliny i drutu miedzianego.
    Po wizycie w Muzeum wycieczkowicze udali się na długi spacer ulicą Piotrkowską do kawiarnio–lodziarni, w której skosztowali własnoręcznie robionych lodów.
    Dzień był bardzo udany. Syci i zachwyceni wróciliśmy z uśmiechem na twarzy do szkoły.

 • 001
 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 006
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010
 • 011
 • 012
 • 013
 • 014