W NASZYM CENTRUM

    Zbliża się koniec roku szkolnego 2017/2018, a tym samym dwuletni już okres działalności Centrum Terapeutyczno – Rehabilitacyjnego.
    W ramach działalności Centrum odbywają się zajęcia z zakresu rehabilitacji, terapii integracji sensorycznej oraz haloterapia w grocie solnej. Biorą w nich udział uczniowie oraz wychowankowie naszego Ośrodka, a także dzieci i młodzież z publicznych placówek prowadzonych przez miasto Płock.
    Dla każdego podopiecznego dobierany jest indywidualny program usprawniający układany przez wykwalifikowanych terapeutów.
    W programach uwzględniany jest stan zdrowia, zdolności motoryczne oraz ewentualne zalecenia lekarskie. W ramach zajęć z zakresu rehabilitacji przeprowadzamy ćwiczenia korekcyjne, ogólnousprawniające, rozluźniające, ćwiczenia w odciążeniu oraz terapię ręki. Ponadto uczniowie mogą korzystać z bieżni, rotora z biofeedbackiem, symulatora chodu PIO, foteli masujących i wanien do hydromasażu.
    Bardzo dużym zainteresowaniem rodziców młodszych dzieci cieszą się zajęcia z zakresu terapii integracji sensorycznej, określanej mianem „naukowej zabawy”. Podczas zajęć dziecko buja się na huśtawce, toczy w beczce, jeździ na deskorolce czy balansuje na kołysce. Przez przyjemną i interesującą dla dziecka zabawę dokonuje się integracja bodźców zmysłowych oraz doświadczeń płynących do ośrodkowego układu nerwowego, co pozwala na lepszą organizację działań.
    Po ćwiczeniach uczniowie i ich opiekunowie mogą zrelaksować się w grocie solnej, w której oddycha się powietrzem bogatym w związki soli. Wygodne fotele, muzyka relaksacyjna, ściany wyłożone krystalicznymi, podświetlanymi bryłami solnymi oraz szum wody spływającej po kamieniach wpływają kojąco, leczniczo na ciało i umysł przebywających tam osób.
    Z oferty Centrum mogą korzystać dzieci oraz młodzież uczęszczające do publicznych placówek oświatowych prowadzonych przez miasto Płock, na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub opinii poradni psychologiczno - pedagogicznej, w tym specjalistycznej.

Kontakt: 24/366 03 66 (recepcja) lub 607 605 707 (kierownik PCTR)