„FUNKCJONOWANIE OSÓB Z AUTYZMEM W ZMIENIAJĄCEJ SIĘ RZECZYWISTOŚCI”

    20 kwietnia 2017 roku nasza szkoła była współgospodarzem (obok SP 23 w Płocku) niezwykłego wydarzenia, które swoim patronem objął Prezydent Miasta Płocka – Pan Andrzej Nowakowski. Podczas Seminarium nt. „Funkcjonowanie osób z autyzmem w zmieniającej się rzeczywistości” mieliśmy okazję gościć wielu specjalistów z poradni, szkół, przedszkoli oraz wielu rodziców dzieci z autyzmem. Powitali ich Dyrektorzy – Gospodarze Pani Liliana Tomaszewska  i Pan Robert Kowalski. Obradom towarzyszyło uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Widzę świat przez niebieskie okulary”, w którym brali udział uczniowie szkół podstawowych integracyjnych i specjalnych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.
    Laureatami na szczeblu szkół ponadgimnazjalnych zostali również uczniowie naszej szkoły: Grzegorz Bromka (I miejsce), Mateusz Krawczyński (II miejsce), Rafał Chrobot i Robert Kolke (III miejsca), Katarzyna Wąsik,Paweł Trembiński, Krzysztof Kowalczyk, Paulina Barszcz i Milena Karasińska (wyróżnienia).
    Podczas obrad plenarnych, które  prowadziła Elżbieta Pędraszewska - Iskrzak uczestnicy seminarium mieli okazję usłyszeć referaty związane ze statusem prawnym osoby z autyzmem (Tomasz Gorczyca – rzecznik osób niepełnosprawnych), problemami wieku dorastania (Agnieszka Ławnicka G5), stymulacją sensoryczną (Łukasz Kukla SOSW nr 2),  zapoznać się z dylematami diagnostyki dzieci z autyzmem (Marta Janicka, Aldona Klekowicka PPP nr 1), przyjrzeć się formom komunikacji alternatywnej i wspomagającej (Elżbieta Pędraszewska – Iskrzak SP 23)oraz obejrzeć na pięknych prezentacjach jak funkcjonują uczniowie z autyzmem w klasach integracyjnych naszej szkoły (Edyta Paradowska i Monika Czyżewska SP 23). Poznali także ofertę szkół specjalnych skierowaną do dzieci z autyzmem (Magdalena Walawska, Bogusław Kaczkowski SOSW nr 1), zaś na zakończenie obraz przenieśli się do uroczych zakątków naszego kraju razem z dziećmi i ich rodzicami z Klubu Rodziców Autyzm HELP/JiM (Emilia Świderska).
    Ta wspaniała impreza nie odbyłaby się bez zaangażowania grupy dekoratorów, pomocy technicznej ze szkoły SP 23, a także studentek pedagogiki PWSZ w Płocku. Tę niezwykłą chwilę jaką stała się wymiana poglądów dotyczących problemów osób autystycznych  w zmieniającej się rzeczywistości uchwyciły w migawce swoich aparatów Panie Edyta Paradowska i Janina Łukasiak.

  • 006
  • 016
  • 018
  • 019
  • 024
  • 025
  • 027
  • KWIECIEn_2017 085
  • KWIECIEn_2017 095
  • KWIECIEn_2017 097