OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W FUTSALU ZSS „SPRAWNI – RAZEM”

    W dniach 08/10-12-2017 w Płocku odbył się Ogólnopolski Turniej w  Futsalu  ZSS „Sprawni Razem”, który był organizowany Przez Uczniowski Klub Sportowy „Lasotczak” z siedzibą przy naszej Szkole czyli Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym Nr 2 w Płocku. Zawodnicy, którzy skorzystali z naszego zaproszenia zostali zakwaterowani w internacie Ośrodka oraz w Willi Noclegowej „Loqus”. Internat Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 2 przyjął zawodników w doskonale urządzonych pokojach oraz otoczył miłą i rodzinną atmosferą. Wszystkie mecze Turnieju rozgrywane były w gościnnych progach Hali Sportowo Widowiskowej przy Szkole Nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku. Każda z przyjezdnych drużyn a zgłosiło się ich aż osiem korzystały z przygotowanego transportu, który dowoził je na miejsce rozgrywek z miejsca zakwaterowania (Willa „Loqus” oraz internat SOSW Nr2). Obiekt na którym rozgrywany był Turniej, został wybudowany w ostatnich kliku latach przed Mistrzostwami, tak więc zaplecze sportowe było nowe, bez wad i usterek budowlanych. Tak jak pamiętacie zeszłoroczny Turniej również rozgrywaliśmy na tej samej Hali. Dla zawodników znajomość obiektu była powodem do zadowolenia oraz zmniejszeniem przedmeczowego stresu, który towarzyszy także i młodym sportowcom. Każdy uczestnik starał się zaprezentować z jak najlepszej strony co można było zauważyć już podczas pierwszych gier. Na Mistrzostwa do Płocka zostały zaproszone najlepsze drużyny wojewódzkie.  Każda z drużyn miała również możliwość zrobienia sobie profesjonalnych zdjęć, zarówno w trakcie gier jak i  podczas dekoracji. Ogólnopolski Turniej w Futsalu ZSS „Sprawni-Razem” odbył się dzięki finansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie.
    Imprezę w Płocku koordynowali; Krzysztof Podraska, Paweł Śpiegowski, Krzysztof Siudziński
    W Turnieju wzięły udział następujące drużyny:
1.    Mazowieckie – Płock
2.    Mazowieckie – Płock II (w zastępstwie drużyny z Małopolski)
3.    Mazowieckie – Warszawa/Leszno/Otwock
4.    Zachodniopomorskie – Pyrzyce
5.    Dolnośląskie - Wąsosz
6.    Warmińsko-Mazurskie -Elbląg
7.    Pomorskie – Człuchów
8.    Kujawsko-pomorskie - Inowrocław
    Wszystkie mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym. Podczas odprawy trenerów została rozlosowana kolejność drużyn. Poziom gier był bardzo wyrównany i dopiero ostatnie mecze dawały jasną sytuację, która drużyna może cieszyć się z upragnionego miejsca na Podium. W przerwie między meczami odbyło się uroczyste otwarcie Turnieju podczas, którego została dokonana prezentacja wszystkich drużyn. Zawodnicy z godnością i w skupieniu wysłuchali hymnu państwowego. Podczas gier, wśród chłopców nie było widać wyraźnego faworyta do końcowego zwycięstwa aczkolwiek wysoką formę prezentowali zawodnicy województwa Zachodniopomorskiego oraz Warmińsko - Mazurskiego. Bardzo ciekawie zakończył się pojedynek o miejsce drugie, a mianowicie drużyna województwa Kujawsko pomorskiego i Mazowieckiego – Płock walczyły do samego końca. Niestety lepsza gra w ataku zaowocowała zdobyciem dwóch bramek przez ekipę z Inowrocławia i tym samym najwyższego stopnia na podium. Ponieważ w bezpośrednim pojedynku między Elblągiem a Płockiem lepszy był Elbląg, drużyna z Płocka zajęła III miejsce a zawodnicy z Elbląga II. Bardzo dużym wyróżnieniem dla naszych zawodników czyli ekipy z Płocka było uzyskanie tytułu Najlepszego Bramkarza Turnieju. Jednogłośną decyzją sędziów tytuł ten otrzymał Maciej Piasecki. Był to pokaz prawdziwej siły charakteru i walki do samego końca. Podczas ceremonii zakończenia Turnieju i dekoracji nie zabrakło wzruszeń ani też okrzyków radości. Na zawodników z miejsc 1-3 czekały pamiątkowe puchary, medale oraz upominki o charakterze sportowym, które ufundował Patron Turnieju Poseł na Sejm RP z ramienia „Kukiz 15” Pana Marek Jakubiak oraz UKS „Lasotczak” Wszystkie drużyny zostały nagrodzone za udział w Turnieju okolicznościowymi dyplomami oraz zestawami upominków ufundowanymi przez pozostałych sponsorów Turnieju. W trakcie ceremonii zakończenia Turnieju został odczytany List gratulacyjny przesłany przez Pana Posła, którego na Turnieju reprezentowali Maciej Dąbrowski oraz Sebastian Dorajczyk przedstawiciele koła „Kukiz 15” w Płocku. Podobnie jak w latach ubiegłych wszystkie drużyny zadeklarowały powrót na mistrzostwa w przyszłym roku, gdyż jak mówili „w Płocku spotkali się z bardzo miłą atmosferą, doskonałymi warunkami lokalowymi, przepysznym jedzeniem a także bardzo profesjonalnym zapleczem sportowym przeznaczonym do tego typu rozgrywek”
001
    Klasyfikacja końcowa
1.    Kujawsko – pomorskie (Inowrocław)
2.    Warmińsko-Mazurskie (Elbląg)
3.    Mazowieckie (Płock)
4.    Zachodnio-pomorskie (Pyrzyce)
5.    Mazowieckie (Warszawa)
6.    Pomorskie (Czersk)
7.    Mazowieckie II
8.    Dolnośląskie (Wąsosz)

Najlepszy zawodnik – Filip Kuliński  - Kujawsko - pomorskie
Najlepszy strzelec – Cezary Marczak -  (Zachodniopomorskie)
Najlepszy bramkarz  - Maciej Piasecki -  (Mazowieckie Płock)

 • 001
 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 006
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010
 • 011
 • 012
 • 013
 • 014
 • 015
 • 016
 • 017
 • 018
 • 019
 • 020
 • 021
 • 022
 • 023
 • 024
 • 025
 • 026
 • 027
 • 028
 • 029
 • 030
 • 031